• Aktualności

      • Podsumowanie akcji "Serduszko dla Marysi"

      •  

       Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w akcję ratowania serduszka małej Marysi Lisiewicz.

       W ramach akcji zorganizowaliśmy kiermasze słodkości w Liceum oraz w Technikum i Szkole Branżowej, podczas których zebraliśmy pieniążki przeznaczone na pomoc Marysi.

       Wychowawcy internatu zorganizowali również zbiórkę pieniędzy wśród mieszkańców internatu.

       Cieszymy się, że udało nam się zebrać 3746 zł. 

       RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

       Organizatorzy: Wolontariat Szkolny i Internatu, SU w LO, p. D. Andraka

        

      • Szkoła pamięta...

      • „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w
       którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej
       ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt
       zadusznych. W ramach akcji, 28 października 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół
       Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach zapalili znicze na grobach nauczycieli,
       którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do budowy naszego miasta i powiatu.
       Koordynatorami akcji byli nauczyciele historii i wychowawcy internatu ZSOiZ.

      • ,,Nie miecz, nie tarcz –bronią Języka/ Lecz arcydzieła” (C. Norwid)

      • 27 października 2022 r. w LO w Mońkach  odbył się II Powiatowy Norwidowski Konkurs Recytatorski ,,Nie miecz, nie tarcz-bronią Języka/ Lecz arcydzieła!” . Cel - to popularyzacja twórczości patrona liceum, aktywizacja młodzieży, kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych, promowanie szkoły i powiatu. Po części wstępnej- powitaniu gości, uczestników i ich opiekunów- uczniowie klasy III b, zaprezentowali biografię i twórczość wielkiego wieszcza romantyzmu. Następnie odbyła się część konkursowa. Komisja konkursowa ( p. Dorota Szydłowska - ZSOiZ w Mońkach, p. Alicja Kamińska- SP nr 2 Mońki, p. Dominika Szypcio- absolwentka LO Mońki; pomoc - p. Renata Malinowska - SP Trzcianne) wysłuchała pięknej recytacji 13-stu uczestników (SP nr 2 Mońki-opiekun merytoryczny p. Marzena Palecka, SP Trzcianne- opiekun p. Bożena Olechno,  LO w  Mońkach).

            Wyniki Konkursu:

                                    Kategoria szkoła podstawowa:

       I miejsce – Gabriela Radzajewska-  SP nr 2 w Mońkach

       II miejsce – Karolina Sadorska - SP 2  w Mońkach

       III miejsce – Gabriela Supińska - SP 2  w Mońkach

                Wyróżnienia:

       Tola Wojtach-  SP 2  w Mońkach

       Julia Roman - SP 2  w Mońkach

       Hanna Sokołowska - SP 2  w Mońkach

       Zofia Kisło - SP 2  w Mońkach

       Aleksandra Wojno SP Trzcianne

                               Kategoria szkoła ponadpodstawowa:

       I miejsce – Zofia Bucheld – klasa III c LO Mońki

       II miejsce – Szymon Jabłoński – klasa III b LO Mońki

         Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

       Nagrody, upominki, słodki poczęstunek ufundowała Rada Rodziców LO. Konferansjerzy-Emilia Tekień, Szymon Jabłoński ( k.l III b). Biografię Norwida przedstawiły Julia Polińska i Dominika Szypcio ( kl. III b). Organizatorzy- Wiesława Magnuszewska i Dorota Szydłowska  oraz klasa III b (humanistyczno-medialna)

                                                            Gratulujemy  wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!      

      • Noc w szkole

      • W piątek , 21.10 2022 klasa 2 b/c spędziła noc w niesamowitej atmosferze w budynku LO.

       Pomysłów mnóstwo - burza mózgów i co będziemy robić?

       Początek - oczywiście pizza dla każdego, następnie taktyka, spryt, logiczne myślenie  w  grze “Flaga”. Siły mieliśmy niespożyte - odtańczyliśmy belgijkę na sali gimnatycznej, śpiewaliśmy karoke, i pląsaliśmy w rytm muzyki. 

       Dla chętnych była gra  “Czarne historie” i nieskończenie długie rozmowy. A  na koniec wspólne oglądanie parodii horrorów, które były “tak straszne”, że dwie trzecie z nas po prostu usnęło a w szkole, w nocy, śpi się świetnie

       Noc była krótka -ale chwile niezapomniane

       opiekunowie

       Krystyna M.Kryńska

       Mirosława Dąbrowska

      • Urokliwy Toruń

      • W dniach 18-20.10.2022 czterdziestu uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach przebywało w Toruniu w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Szkoła otrzymała na ten cel 15.000 zł.

       Podczas wycieczki młodzież zwiedziła Stare i Nowe Miasto, widziała gotyckie kościoły, okazały ratusz staromiejski, ceglane spichrze, baszty, liczne kamienice. Kolejnymi punktami w naszym programie były: Muzeum Toruńskiego Piernika (interaktywna, multisensoryczna placówka muzealna, w której historia i zabytki piernikarskie prezentowane są wielowymiarowo) Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika ( zawierające eksponaty kultur pozaeuropejskich przekazane mieszkańcom Torunia przez Elżbietę Dzikowską, znaną podróżniczkę i dziennikarkę) , Park Pamięci Narodowej (miejsce hołdu, upamiętniające Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali ludność żydowską), Planetarium, Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” (gdzie można osobiście przeprowadzać eksperymenty i stać się na chwilę prawdziwym naukowcem).

       Dodatkową atrakcją był Dom Legend Toruńskich, czyli połączenie interaktywnego muzeum i teatru. Miejsce, które pozwoliło nam przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii

       Opiekunowie: Agata Szpyruk, Katarzyna Mońko, Barbara Zabłudowska

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • ,,Nauczyciel to doradca, idol, często przyjaciel. Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się”.

       14 października 2022 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej- święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. W apelu udział wzięli: Pan Błażej Buńkowski- Starosta Moniecki, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie ZSOiZ w Mońkach.

       W apelu udział wzięli: Pan Błażej Buńkowski- Starosta Moniecki, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie ZSOiZ w Mońkach.

       Pierwszym punktem uroczystości było przekazanie klasom młodszym sztandaru szkoły. Następnie, po okolicznościowych przemówieniach Dyrektora Szkoły Krzysztofa Falkowskiego oraz Starosty Monieckiego p. Błażeja Buńkowskiego zasłużeni dla oświaty nauczyciele otrzymali nagrody. Szczególnym punktem apelu było pożegnanie pedagogów odchodzących na emeryturę .

       W części artystycznej, przygotowanej pod kierunkiem p. A. Sadowskiej i p. K. Karny, tym razem wystąpili …nauczyciele, wspomagani przez uczniów. Uroczystość uświetnił również występ zespołu Szkolna WersJa.

       Końcowa część to najserdeczniejsze podziękowania od uczniów i rodziców- nauczycielom i wychowawcom, pracownikom administracji i obsługi za wielką cierpliwość, wyrozumiałość, trud włożony w wychowanie i kształcenie.

      • Wyróżnienie w V edycji konkursu poetyckiego

      • 11 października 2022 r. w auli Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się gala podsumowująca V edycję konkursu poetyckiego "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci młodzieży".

       Konkurs był nie tylko formą popularyzacji historii Polski, ale również miał na celu utrwalenie pamięci o losach wielu pokoleń Polaków.

       Miło nam poinformować, że uczennica kl. III B Zuzanna Polińska uzyskała wyróżnienie, a jej wiersz "Syberyjski ogień"został rekomendowany do druku i zostanie opublikowany w tomiku poezji.

       Nauczyciel prowadzący -Maria Szorc

      • Pozdrowienia z Walencji

      • Staż zawodowy realizowany w ramach programu Erasmus+ to nie tylko czas na doskonalenie umiejętności zawodowych, ale również doskonała okazja do nauczenia się podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim, zwiedzenie ciekawych zakątków Walencji, jednego z trzech największych miast Hiszpanii i poznanie kultury tego kraju. Zobaczcie jak jest pięknie :)

       Uczniowie Technikum realizują staże w ramach unijnego programu Erasmus+ wspierającego wymianę edukacyjną.

      • Dzień wolny od zajęć

      • Przypominamy, że 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej o godz. 10.00 odbędzie się apel na który zapraszamy wszytkich nauczycieli i pracowników szkoły a także Samorząd Szkolny i uczniów, którzy chcą uczestniczyć w tym święcie

      • Wycieczka integracyjna kl.1b LO

      • 4 października 2022r. odbyła się wycieczka integracyjna kl.1b na kręgle i do McDonalda do Białegostoku. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wycieczki. 

       Opiekun

       Marta Moniuszko

      • Wyjazd integracyjny klasy 1e LO

      • W poniedziałek, 26 września, odbył się wyjazd integracyjny klasy 1E (profil językowy) do Białegostoku. Pierwszym punktem wycieczki było kino i film ‘Top Gun’. Następnie spędziliśmy 2 godziny grając w kręgle w Kręgielni Cosmic Bowling.

       Wyjazd był wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w ciekawy sposób i do lepszego poznania się.

       Opiekunowie

       Barbara Zabłudowska

       Justyna Skutnik

      • Matura i co dalej...?

      • 23 września klasy IV LO uczestniczyły w Salonie Maturzystów 2022 na kampusie Politechniki Białostockiej.

       Maturzyści na specjalnych spotkaniach poznawali oferty kierunków studiów uczelni z regionu, możliwości wymiany w ramach programu Erasmus+, czy oferty pracy, jakie czekają już na absolwentów studiów.

       Białostocki Salon Maturzystów to także seria wykładów przygotowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Była to ogromna dawka informacji, które są zgodne z aktami    prawa i z tym, co rzeczywiście już w 2023 roku czeka uczniów na egzaminie maturalnym.

       Uczniów najbardziej zainteresowały prezentacje kół naukowych działających w największej uczelni północno-wschodniej Polski. Już przed wejściem do Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przyszłych studentów witały niecodzienne pojazdy skonstruowane przez studentów z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, wewnątrz, na honorowym miejscu, zwracał uwagę bolid CMS-08, zdobywca wysokich lokat w tegorocznej serii międzynarodowych zawodów Formula Student. Tuż obok można było przyjrzeć się działającemu modelowi łazika marsjańskiego, zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, czy być przytulonym przez specjalną kamizelkę.

       Opiekunowie

       Dorota Andraka

       Agata Szpyruk

      • Otrzęsiny klas pierwszych

      • "Otrzęsiny klas pierwszych" odbyły w piątek 23 września.

       Na początku imprezy miały miejsce prezentacje klas a następnie młodzież z wychowawcami wzięła udział w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski ZSOiZ w Mońkach.

       Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, byliście niesamowici!!!

      • Prezentacja American Bus

      • Oj działo się dzisiaj w ZSOiZ w Mońkach

       Najpierw ślubowanie 252 nowych uczniów klas pierwszych, a później przemarsz i… Otrzęsiny .

       Była to również doskonała okazja do zaprezentowania #AmericanBus . Wspaniała inicjatywa młodzieży, właśnie znalazła swój finał. Udało się. Mamy to

       Na pierwszy przejazd nasi uczniowie zaprosili najhojniejszych darczyńców oraz przedstawicieli mediów . Na ręce naszych szkolnych mechaników przekazano kluczyki do autobusu. Oj, będzie co robić na Warsztatach Szkolnych .

       Gdy uda nam się dopiąć wszelkich formalności, zapraszamy wszystkich na kolejne przejazdy. Będzie służył szkole na wyjazdy, wycieczki, akcje charytatywne. Pomysłów mamy mnóstwo

       Opis zrzutki i Pełna lista darczyńców - https://zrzutka.pl/kzghvp

       P.S. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc. Bez Was by się nam nie udało TS importDarek KrasowskiDarek Homel #NiemożliweNieIstnieje

      • Ślubowanie uczniów klas I

      • W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania. Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów ZSOiZ w Mońkach.

       Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów w nauce oraz odkrywania swoich talentów i pasji.

      • Wycieczka w góry uczniów LO

      • Pierwszy dzień wycieczki upłynął nam na zwiedzaniu klimatycznego Krakowa. Zobaczyliśmy obowiązkowe punkty dawnej stolicy Polski: Zamek na Wawelu, Sukiennice, Kościół Mariacki no i oczywiście Smoka Wawelskiego. Następnie udaliśmy się do Poronina. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale nie poddaliśmy się i zdobyliśmy Morskie Oko a następnego dnia wspięliśmy się na Kalatówki i zobaczyliśmy pustelnię św. Brata Alberta. Popołudniami też nie próżnowaliśmy - spacerowaliśmy po zakopiańskich Krupówkach i relaksowaliśmy się w Chochołowskich Termach. Były to bardzo intensywne dni. Podczas wyjazdu trafiła się nam też bardzo miła uroczystość - 18-te urodziny Natalii Ł. Jeszcze raz życzymy 100 lat!!!

       A teraz zmierzamy właśnie w stronę Warszawy. Tam planujemy spacer po warszawskiej starówce. Następnie obieramy kierunek na Mońki. Czekajcie na nas w szkole.

       Dziękujemy za miło i intensywnie spędzony czas. Z taką ekipą można wszystko.

       Dorota Andraka

       Agnieszka Jakowuk

       Marta Moniuszko

      • Wycieczka integracyjna kl. 1a/1d LO

      • 21 września 2022r. odbyła się wycieczka integracyjna kl. 1a/1d o profilu politechniczno-informatycznym do Białegostoku do Logic Games.
       Uczniowie doświadczyli dużo pozytywnych emocji podczas gry w paintballa laserowego. Sprawdzili swoje możliwości sportowe i wszyscy okazali się świetnymi strzelcami!
       Następnie uczniowie udali się do Escape roomów - są to przygodowe scenariusze gier. Celem gry jest wydostanie się z zamkniętych pomieszczeń w ciągu 60 minut.
       Zadanie do łatywych nie należało. W pokojach zadań czekało mnóstwo zadań, zagadek, szyfrów, tajemniczych przejść itp. Każdy pokój zagadek to całkowicie inny klimat, wystrój oraz oryginalny zestaw zadań.  
       Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie, zabawa, nauka i nowe doznania.

       Opiekunowie wycieczki 
       Kamińska Ewelina
       Seroczyńska Anna

      • Wyjazd integracyjny klasy 1C LO

      • We wtorek, 20 września, odbył się wyjazd integracyjny klasy 1c o profilu biologiczno-
       chemicznym, do Białegostoku.
       Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Kampusu UwB, zwłaszcza wydziału biologii.
       Uczniowie mieli okazję poznać Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im.Profesora Andrzeja
       Myrchy, poobserwować wspaniałe okazy w terrariach i akwariach. Nie zabrakło wspólnych
       zdjęć z łosiem, żubrem czy legwanem. Następnie, korzystając z pięknej pogody, uczniowie
       odbyli spacer po terenach Pałacu Branickich.
       Kolejnym punktem programu była Strefa Wysokich Lotów, gdzie można było poszaleć na
       trampolinach lub wykazać się sprawnością pokonując ściankę wspinaczkową.
       Wyjazd był wspaniałą okazją nie tylko do wspólnego spędzenia czasu w ciekawy sposób,
       ale też do lepszego poznania się.
       Opiekunowie
       Małgorzata Sawoń- Masłowska
       Anna Bielińska

      • STYPENDIUM dla najlepszych uczniów Technikum i BS1

      • Rusza rekrutacja do PROGRAMU STYPENDIALNEGO w ramach projektu „Budujemy Przyszłość ZSOiZ w Mońkach”

       Uwaga uczniowie technikum i Branżowej Szkoły I stopnia!

       Jeśli:

       - jesteś uczniem klasy II, III lub IV technikum; uczniem klasy II lub III branżowej szkoły

       - na zakończenie roku szk. 2021/2022 miałeś średnią ocen nie niższą niż 4,0 z obowiązkowych przedmiotów edukacyjnych, w tym średnia z przedmiotów zawodowych nie może być niższa niż 4,0

       - co najmniej dobre zachowanie

       Masz szansę na uzyskanie stypendium w wysokości 500 zł brutto przez 10 miesięcy.

       Zgłoś się do swojego wychowawcy i poproś o wniosek stypendialny.

       Kompletne i poprawnie wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie szkoły do 23.09.2022 roku.