• Aktualności

      • Co słychać w internacie?

      • Internat jest drugim domem naszych wychowanków, dlatego też  przedstawiamy Wam kilka "migawek z życia internatu". Kolejne relacje już wkrótce! ;)

      • Nauka to podróż...

      •  Nauka to podróż, a każde doświadczenie kształtuje naszą przyszłość! 

       1 marca uczennice naszego liceum - Zuzanna Olechno, Wiktoria Łapińska i Julia Znosko wzięły udział w trzecim, ostatnim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Ponadpodstawowych organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Chociaż nie udało im się zdobyć miejsca na podium, to całe wydarzenie było dla nich ogromnym doświadczeniem i inspiracją na przyszłość a także możliwością poznania nowych osób i pogłębienia pasji chemicznej.

       Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczennic i wiemy, że ta przygoda zaprocentuje w przyszłości, bo prawdziwa nagroda tkwi w samej podróży naukowej.  Dajcie im ogromne brawa za ich pasję i determinację!  #OlimpiadaChemiczna #Kraków2024 #PasjaNauki

      • Wyjatkowi goście w naszej szkole

      • W miniony czwartek mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wyjątkowych gości – przedszkolaków z Jasionówki.

       Razem uczniami klasy III AT stworzyli oni mini pizze, ciasteczka oraz pierniczki.

       Nasi mali kucharze pokazali, że w kuchni można spędzić czas w fantastyczny sposób.

       Dziękujemy dzieciom za wizytę!

       Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas w naszym towarzystwie. Do zobaczenia następnym razem!

       Organizator: p. Ewa Wejs

      • Pomagamy!

      • Dziękujemy za Wasze wsparcie! Ponownie pokazaliśmy, że nasza szkolna społeczność wrażliwa  jest na drugiego człowieka. Zebraliśmy 1202 zł ! Dostarczyliśmy najpotrzebniejsze dary rzeczowe: m.in. środki higieny osobistej, kosmetyki, artykuły szkolne i biurowe.

       Dziękujemy z całego serca

       Wolontariat ZSOiZ i Internatu w Mońkach

       Z prośbą o udział w zbiórce publicznej zwróciła się do nas Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego. W dniach 30 stycznia do 26 lutego 2024 roku Fundacja prowadziła zbiórkę publiczną zarejestrowaną w Ministerstwie Cyfryzacji pod Nr 2024/ 448/ OR “Pomagamy Niepełnosprawnym”, by zebrać pieniądze oraz dary rzeczowe. Pomysłodawcą i  głównym organizatorem imprezy jest Batalionowa Grupa Bojowa „Delta”.

       Zebrane dary i pieniądze w równych częściach przeznaczone zostaną na rzecz ośrodków:

       - Środowiskowego domu samopomocy Gama w Mońkach,

       - Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mońkach,

       - Domu Pomocy Społecznej w Grajewie.

      • "GOTUJ Z KLASĄ" - z udziałem Karola Okrasy!

      • W piątek mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w finale wojewódzkiego konkursu "Gotuj z Klasą"!  Dwuosobowe zespoły przyszłych kucharzy zmierzyły się w kulinarnej bitwie pełnej pasji, kreatywności i pyszności! 

       Nasi uczniowie Szymon Romanowski i Patrycja Purwin (klasa III technik żywienia i usług gastronomicznych) mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności kulinarne pod czujnym okiem jednego z najlepszych - Karola Okrasy! Mistrz kuchni przekazał im cenne wskazówki, wiedzę, i sporą dawkę inspiracji !
       Poziom był bardzo wysoki a emocje ogromne! W tym roku nie udało sie stanąć na podium, ale się nie poddajemy. Już w przyszłym tygodniu nasz zespół wyjeżdża na warsztaty z Karolem Okrasą by w kolejnym finale konkursu wrócić z wygraną !

       opiekun zespołu konkursowego: p. Ewa Wejs

      • Uczniowie LO w Palermo !

      • Od środy 14.03.2024r. dwudziestu uczniów Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęło swoją przygodę w Palermo. Pobyt i zajęcia w szkole Liceo Classico Vittorio Emanuele II realizują w ramach projektu Erasmus+ Edukacja Szkolna! To będzie niezapomniane doświadczenie! Trzymajcie kciuki za nas!  

      • Dzień Liczby Pi- Królowa jest tylko jedna ...

      • I jest nią oczywiście… matematyka. Choć dla niektórych nauka ta przypomina bardziej czarną magię, ciężko się żyje bez przynajmniej podstawowej znajomości jej zasad.
       Dzień Liczby Pi to amerykańskie święto obchodzone 14 marca, głównie przez środowiska uniwersyteckie i szkolne, a zwłaszcza przez matematyków i fizyków. Sposób zapisu daty stosowany w Stanach Zjednoczonych przywołuje skojarzenie z przybliżonym zapisem liczby π (3.14).
       Liczba Pi to prawdopodobnie najsłynniejsza stała matematyczna,  zwana jest również ludolfiną lub stałą Archimedesa, to stosunek obwodu koła do jego średnicy. Jest ona taka sama dla każdego koła i wynosi w przybliżeniu 3️⃣,1️⃣4️⃣  Jako pierwszy jej własności badał Archimedes z Syrakuz.
       Właśnie 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi, oczywiście z przymrużeniem oka 😉. Uczniowie  mieli okazję wziąć udział w kilku konkursach, spróbować swoich sił w quizach, zagadkach, rebusach.
       Dziękujemy pani Agacie Szpyruk, Marcie Zabielskiej, Marcie Reut i Agnieszce Sadowskiej za organizację tego dnia i konkursów.

      • Sławek Abramowicz i Kaan Caliskaner odwiedzili naszą szkołę!

      • W środę (13.03) mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć zawodników Jagiellonia Białystok Kaana Caliskanera oraz Sławka Abramowicza w naszej szkole. 
       Kibice mieli okazję porozmawiać z nimi o oczekiwaniach na koniec bieżącego sezonu, emocjach związanych ze spotkaniem ligowym ze Śląskiem Wrocław, a także nadziejach przed wyjazdem do Radomia. Ponadto, nasi goście opowiadali nam o swoich idolach, wzorcach do naśladowania oraz swoich pasjach poza boiskiem. Było nawet pytanie o wyniki na egzaminie maturalnym. 
       Na zakończenie spotkania obaj gracze rozdawali mnóstwo autografów i pozowali do setek zdjęć z fanami! 
       Dziękujemy, Kaan i Sławek, za spotkanie!
       Zdjęcia dzięki uprzejmości Emil Kamiński (jagiellonia.pl)

      • Nie bójmy się ratować

      • Od 6 do 13 marca uczniowie ZSOiZ w Mońkach uczestniczyli w spotkaniach informacyjno-edukacyjnych z żołnierzami Batalionu Zmotoryzowanego 1. Dywizji Piechoty Legionów w Wojewodzinie. W ramach społecznej akcji ,, NIE BÓJMY SIĘ RATOWAĆ ", która miała na celu przeszkolenie uczniów w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej i obsługi AED.

      • Buenos dias!

      • Ogromnie się cieszymy, że grupa uczniów Technikum wyleciało do słonecznej Cordoby, aby uczestniczyć w stażach zawodowych w ramach programu ERASMUS+!

       Od 26 lutego do 16 marca doskonalą oni swoje praktyczne umiejętności w różnych branżach, takich jak hotelarstwo, gastronomia, ogrodnictwo czy mechanika.

       To niepowtarzalna szansa dla nich, by poszerzyć horyzonty zawodowe, zdobyć nowe doświadczenia i zanurzyć się w kulturze oraz języku hiszpańskim.

       Bądźcie z nami na bieżąco, ponieważ regularnie będziemy dzielić się relacjami z ich przygód podczas tego wyjazdu!

       Póki co, trzymamy kciuki za naszych uczniów, życząc im owocnej nauki oraz niezapomnianych doświadczeń!