• Aktualności

      • Warsztaty historyczne pt. „Śledztwo katyńskie”

      • Na ostatnich przed feriamii lekcjach historii gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki IPN Oddział w Białymstoku, które przeprowadziły dla uczniów nowoczesne warsztaty edukacyjne pod nazwą "Śledztwo katyńskie". Zajęcia miały na celu nie tylko przedstawić same okoliczności zbrodni, ale też służyć upamiętnieniu ofiar i zaznajomieniu uczniów ze specyfiką pracy historyków. Uczestnicy wcielili się w rolę w detektywów i prowadzili dochodzenie, którego celem było ustalenie tożsamości ofiar Zbrodni Katyńskiej.

       Warsztaty wzbogaciły wiedzę naszych uczniów, poszerzyły ich horyzonty a zarazem pokazały w jak przystępny sposób można przyswajać istotne informacje.


       Organizatorzy warsztatów: Marcin Rzemieniecki, Anna Bielińska

      • Ogólnopolska Olimpiada Zdrowia PCK

      • Ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK. W piątek, w naszej szkole miał miejsce drugi - rejonowy etap konkursu, którego ważnym celem jest kształcenie wśród młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie, promocja nawyków zdrowego odżywiania, ruchu i higieny oraz dbania o środowisko naturalne. Miło nam ogłosić, że miejsce pierwsze zajęła nasza uczennica Liliana Hnat z klasy IIC LO, która jednocześnie zakwalifikowała się do następnego etapu konkursu. Szymon Romanowski z klasy III AT zdobył miejsce drugie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Lilianę podczas etapu wojewódzkiego!

      • Informacja o wyborze Partnera

      • Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, informuje o wyborze partnera projektu dofinansowanego z UE.

       Działając zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 roku o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027, (Dz.U. z 2022 r., poz. 1079 ze zm.), informuję, że został dokonany wybór partnera pochodzącego spoza sektora finansów publicznych, w celu przygotowania i realizacji projektu dofinansowanego w ramach konkursu dla  Działania  8.1  Rozwój edukacji i kształcenia programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 o nr FEPD.08.01-IZ.00-003/23, którego Liderem będzie Powiat Moniecki/ Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

       W ramach ogłoszonego naboru wpłynęła 1 oferta poprawna formalnie.

       Jako Partner wybranym został podmiot: PROJECT HUB SP. Z O.O. UL.Cienista 3, 60-587 Poznań, którego oferta została oceniona na 10 punktów (max 10)