• Aktualności

      • Czeka nas ostatni etap konkursu

      • Miło nam zakomunikować, że 3 uczniów naszej szkoły: Mateusz Trybułowski kl. IA, Julia Burzyńska kl. IIB oraz Aleksandra Purta kl. IIB zakwalifikowało się do II (ostatniego) etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska -Węgry -Historia Przyjaźni".

       „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni” to konkurs historyczny organizowany przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy historycznej o stosunkach polsko-węgierskich i promowanie postaci zasłużonych dla obu krajów.

       nauczyciel prowadzący -Maria Szorc

      • Wykład klas humanistycznych

      • 28. marca 2023 r. klasy humanistyczne: 3b, 1b, 2b-uczestniczyły w wykładzie Pani profesor dr hab. Katarzyny Citko z Instytutu Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku. Temat: ,, Język filmowy. Gatunki filmowe i ich specyfika. Forma filmowa, czas i przestrzeń, obraz, kompozycja, dźwięk i muzyka, figury stylistyczne narracji, forma i treść dzieła filmowego”.

       Dla uczniów z rozszerzonym j. polskim edukacja filmowa jest szczególnie wartościowa, a wykład Pani Profesor to przydatna porcja wiedzy na temat filmu.

      • Młodzież zapobiega pożarom

      • W dniu 28. 03.2023r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Mońkach sześcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

       Miło mi poinformować, że pierwsze trzy miejsca w grupie III (uczniowie szkół ponadpodstawowych) zajęli uczniowie ZSOiZ w Mońkach.

       1. Kacper Snarski

       2. Otylia Ratkiewicz

       3. Weronika Magnuszewska.

       Kacper i Otylia będą reprezentowali Powiat Moniecki w eliminacjach wojewódzkich konkursu, który odbędzie się w Tykocinie.

       Opiekun: K. Harasiuk

      • Warsaw Home Green Days- uczniowie Technikum na Tagrach w Nadarzynie

      • 23 marca 2023 roku uczniowie z kierunków technik architektury krajobrazu i technik handlowiec wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy na Międzynarodowe Targi Architektury krajobrazu. Wizytę w mazowieckim rozpoczęliśmy w Nadarzynie od udziału w szkoleniu pt.”Inwentaryzowanie drzew”. Następnie oglądaliśmy wystawę Bonsai. Wzięliśmy udział w warsztatach i tworzeniu kokedamy. Był również czas wolny na zwiedzanie stoisk. Gościem specjalnym Targów była Maja Popielarska. Nie obyło się bez niespodzianek, w czasie naszego pobytu swój występ miała Mandaryna - polska piosenkarka z którą mogliśmy pozować do zdjęć i otrzymać autografy.

       Ponieważ dzień był słoneczny udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych aktorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się florą i fauną tego parku, do zdjęć “pozowały” pawie i liczne wiewiórki.

      • Sukces w konkursie Turbolandeskunde

      • W dniu 10 marca obył się etap szkolny VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego – Austria.” Bardzo miło nam poinformować, że do etapu regionalnego zakwalifikowały się trzy uczennice LO: Julia Boufał (kl. I D), Julia Cybulska (kl. I E) oraz Natalia Narkiewicz (kl. 4 C).To one będą reprezentować naszą Szkołę na kolejnym etapie, gdzie powalczą o awans do finału. Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnych zmaganiach!

       Nauczyciel przygotowujący: Anna Seroczyńska

      • Mamy Olimpijczyka

      • Kornel Świerzbiński – laureatem VII Olimpiady Statystycznej
       15 marca w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego odbyła się uroczysta gala finałowa VII edycji
       Olimpiady Statystycznej. Kornel Świerzbiński ucz. kl IV d uzyskał tytuł laureata VII Olimpiady
       Statystycznej,
       który uprawnia do otrzymania „złotych indeksów” na wiele prestiżowych uczelni w
       kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego. Organizatorzy ufundowali również nagrody
       rzeczowe i bon podarunkowy.
       Nauczyciel prowadzący – Agata Szpyruk

      • Sukces na Olimpiadzie Solidarności

      • 15 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbył się II etap IX

       edycji Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii.
       Miło nam poinformowć, iż uczeń kl. III b Szymon Jabłoński zajął drugie miejsce i
       będzie reprezentował województwo podlaskie w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w
       Gdyni.
       Nauczyciel prowadzący –Maria Szorc