• Aktualności

      • Zajęcia laboratoryjne z chemii klasy 2c

      • Dziś nasi uczniowie z klasy 2C o profilu biologiczno-chemicznym mieli okazję wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii na Politechnice Białostockiej w ramach projektu Via Carpatia! 

       Zajęcia pozwoliły im na praktyczne zastosowanie swojej wiedzy i umiejętności w dziedzinie chemii. Uczniowie wykrywali kationy i aniony w roztworach wodnych oraz samodzielnie wykonali miareczkowanie manganometryczne. 

       Dziękujemy za zaproszenie i inspirujące prowadzenie zajęć. 

       Nasza młodzież jest gotowa na przyszłe wyzwania naukowe!  #chemia #edukacja #laboratoria #uczelniawyzsza #politechnikabialostocka

      • Wycieczka do Warszawy uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy

      • Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy 19.09.2023r. uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Był to kolejny wyjazd zrealizowany dzięki projektowi „Budujemy przyszłość ZSOiZ w Mońkach. Młodzież odwiedziła Centrum Nauki Kopernik gdzie mogli  odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić.

       Kolejnym punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Tam podczas zwiedzania stadionu z przewodnikiem, uczniowie usłyszeli wiele ciekawych informacji dotyczących historii oraz teraźniejszości obiektu.

        

      • Wycieczka do Goniądza

      • Korzystając z ładnej wrześniowej pogody 13.09.2023r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy pojechali na wycieczkę do Goniądza. Była to okazja do spotkania się z zaprzyjaźnionymi dziewczętami z MOS. Wspólny spacer nad Biebrzą oraz odwiedziny w ich domu sprawiły wszystkim ogromną radość.

      • Dzień Kropki

      • 15 września podobnie jak na całym świecie w naszej szkole obchodzono Dzień Kropki. 

       Jest to wyjątkowe wydarzenie, które promuje kreatywność i sztukę wśród uczniów , zachęcając ich do wyrażania siebie poprzez różnorodne działania artystyczne. 

       To także doskonała okazja do integracji społeczności szkolnej

       i wspólnego świętowania  kreatywności.

       Świetną zabawę tego dnia w szkole zawodowej  zorganizowały: p. Marta Reut, p. Agnieszka Sadowska i p. Marta Zabielska.

      • Narodowe Czytanie 2023 w ZSOiZ w Mońkach

      • Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Podczas następnych edycji przeczytano dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, „Balladynę” Juliusza Słowackiego , „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej , zaś w ubiegłym roku - „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

       ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej jest lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania. Prezydent RP Andrzej Duda skierował okolicznościowy list, zachęcając do wspólnej lektury. Czytamy w nim: ,,To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Chciałbym, aby tegoroczna lektura pogłębiła też namysł nad tym, w jaki sposób współcześnie odczytujemy naszą historię i jak o niej pamiętamy. I żeby, zwłaszcza dzisiaj, w obliczu agresywnego rosyjskiego imperializmu, odwołując się do powstańczego czynu, powieść Orzeszkowej jeszcze bardziej umocniła przekonanie o podstawowym prawie każdego narodu do własnej wolności i suwerenności ’’.

       Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i polską kulturę, bo w Narodowym Czytaniu ,,Nad Niemnem” udział wzięli wszyscy uczniowie ZSOiZ w Mońkach. Po słowie wstępnym, Dyrekcja oraz przedstawiciele klas pięknie przeczytali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej. Poznaliśmy losy protoplastów rodu Bohatyrowiczów- Jana i Cecylii, którzy ,,ziemię dzikiej puszczy wydarli nie mieczem i krwią, lecz pracą i potem”, ciężką pracą zbudowali piękną i bogatą osadę. Dowiedzieliśmy się też, że etos pracy stał się najwyższą formą patriotyzmu, który w dobie niewoli ujawniał się w trosce o utrzymanie ziemi i rodowego majątku.

      • Integracja i otrzęsiny klas pierwszych

      • To były dwa dni pełne zabawy, relaksu i integracji! Uczniowie klas pierwszych ZSOiZ w Mońkach spędzili ten czas nad jeziorem w pięknych okolicznościach przyrody.

       Wspólne gry i konkurencje sprawiły, że jeszcze bardziej się poznaliśmy, a wyjątkowe przeżycia, zostaną nam w pamięci na długo.

       Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas! Teraz czekamy na kolejne wyzwania i przygody w nowym roku szkolnym.

        

      • Speed Meeting

      • Wczoraj Samorząd Uczniowski liceum przywitał pierwszoklasistów 'Speed Meetingiem', czyli akcją błyskawicznego poznawania się. Było wesoło...i już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań i przygód razem! A te już niedługo