• Aktualności

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      • W piątek, 23 czerwca uczniowie i nauczyciele ZSOiZ w Mońkach spotkali sie na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego. Podczas tego wydarzenia mieliśmy okazję podsumować osiągnięcia naszych uczniów z ostatniego roku. Wręczone zostały nagrody za osiągnięcia w nauce, sporcie oraz działalności artystycznej.

       Był to także moment, aby docenić pracę i zaangażowanie nauczycieli oraz pracowników szkoły, którzy nieustannie pracują nad tym, aby nasza szkoła była miejscem inspirującym do nauki i rozwoju.
       Absolwenci ostatnich klas Branżowej Szkoły I stopnia mieli okazję oficjalnie pożegnać się ze szkołą, złożyć podziękowania nauczycielom i młodszym kolegom oraz wspomnieć niezapomniane momenty spędzone w murach naszej szkoły.

       Do zobaczenia we wrześniu :)

      • Klasa 3 BC w Sejmie RP

      • 16 czerwca 2023 roku, na zaproszenie sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Pana Adama Andruszkiewicza- Posła na Sejm RP , klasa 3 BC zwiedziła Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Sejm RP. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu, poznali też jego dzieje współczesne. Miłym akcentem było oficjalne powitanie na obradach Sejmu oraz spotkanie z panem Posłem i Panią Marszałek , Małgorzatą Gosiewską.

       Wizyta na Wiejskiej w Warszawie była ciekawym doświadczeniem oraz wspaniałą lekcją historii parlamentaryzmu.

      • Wyniki testu sprawności fizycznej do OPW

      • W sekretariacie ZSOiZ ul. Tysiąclecia 15 kandydaci do Oddziału Przygotowania Wojskowego mogą zapoznać się z wynikami testu sprawności fizycznej przeprowadzonego w dniu 7 czerwca 2023 r.  Osoby zainteresowane mogą również uzyskać informację telefonicznie pod numerem 85 716 27 38.

      • Szlakiem niezwykłych hoteli

      • 22-25 maja uczniowie technikum hotelarskiego i technikum handlowego wyruszyli na podbój świata zwiedzać "Niezwykłe Hotele oraz GPW i Centrum Pieniądza NBP w Warszawie "
       Przywitał nas przepiękny Zamek w Mosznie z 99 wieżami i pięknym  ogrodem oraz, uczniowie mieli okazje zapoznać się z strukturą organizacyjną hotelu, podpatrzeć pracę recepcjonistów oraz uczestniczyć w warsztatach podnoszących klasyfikacje zawodu, które przydadzą się hotelarzom  jak i handlowcom.
       Następnego dnia kolejne atrakcyjne miejsca : 
       Zamek Królewski na Wawelu i spotkanie z Smokiem, zwiedzanie Głównego Rynku w Krakowie oraz odsłuchanie hejnału z Bazyliki Mariackiej . Hotel*** Galaxy oraz kolejne warsztaty. Tym razem hotelarze zapoznali się z usługami świadczącymi przez hotel spa & wallnes: room-service. poznali różne typy jednostek mieszkalnych i na zakończenie miła pogawędka z p. dyrektor hotelu, że warto zostać hotelarzem.
       Po upalnym dniu czekała nas miła niespodzianka- Kopalnia Soli w Wieliczce - najpiękniejsze miejsce z siedmiu cudów Polski, a także wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tego dnia zrobiliśmy 2️⃣1️⃣3️⃣2️⃣9️⃣ kroków, kolejny dzień za nami. Co dalej? Warszawa jadą do Ciebie handlowcy z Moniek, zaczynamy od Giełdy Papierów Wartościowych i tutaj nasi handlowcy byli niezawodni. Wiedzieli co to jest hossa i bessa, na jakiej zasadzie działa Giełda Papierów Wartościowych. A to jeszcze nie koniec. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Centrum Pieniądza NBP, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pieniądze z różnych epok Polski oraz trzymać w ręku sztabkę złota która warta jest 300400 zł i waży 12.5 kg.
       Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu "Budujemy Przyszłość ZSOiZ w Mońkach. 
       Opiekunowie: Jolanta Randzio,  Agnieszka Szmurło-Kostro

      • Podsumowanie kampanii "Wkręć się w technologie"

      • 26 maja 2023 grupa naszych uczniów uczestniczyła w wydarzeniu "Gospodarka jutra", które było podsumowaniem stworzonej przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego kampanii edukacyjno-społecznej "Wkręć się w technologie". Spotkanie odbyło się w przepięknej Operze i Filharmonii Podlaskiej.

       Na scenie zaprezentowały się roboty, można było usłyszeć sztuczną inteligencję, poczuć metaverse, zobaczyć e-sport przed duże E, spotkać topowe polskie start-upy technologiczne i posłuchać dyskusji o technologii i przyszłości. Brygida Dzidek, założycielka startupu Haptology, przedstawiła pierścienie umożliwiające odczuwanie bodźców dotykowych w świecie wirtualnym, Marcin Ratajczak z INURU, zaprezentował technologię drukowania światła, a Swada i dj Czarek sprawdzili możliwości AI w muzyce. Z kolei Maciej Antonik z Edu4Industry wszedł na scenę ze swoich robopsem. Na koniec, ku wielkiej radości widowni, na scenie pojawił się Filip NEO Kubski. To jeden z najwybitniejszych graczy na świecie w grach serii Counter-Strike opowiadał o karierze e-sportowca.

       W wydarzeniu „Gospodarka jutra” wzięło udział około 700 uczniów podlaskich szkół ponadpodstawowych.