• Aktualności

      • Wycieczka do Wrocławia w ramach programu Poznaj Polskę

      • 8-10 czerwca uczniowie z klas licealnych 2ad oraz 1 bc spędzili we Wrocławiu dzięki programowi Poznaj Polskę. Uczniowie liceum otrzymali na ten cel dofinansowanie w kwocie 15.000 złotych.

       Swoją przygodę z Wrocławiem rozpoczęliśmy od Pawilonu Czterech Kopuł, czyli zbioru prac ukazujących różnorodność i wielowątkowość polskiej sztuki nowoczesnej oraz współczesnej. Następnie zwiedziliśmy Hydropolis- centrum wiedzy poświęcone wodzie mieszczące się w zabytkowym XIX-wiecznym neogotyckim podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4600 m².

       To jedno z najnowocześniejszych w Europie centrów, w którym liczne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, repliki i modele pokazują wodę z różnych, fascynujących perspektyw.

       Wiele czasu poświęciliśmy na poznanie historycznego centrum Wrocławia, historii Wrocławia oraz staromiejskiego rynku.

       Kolejne punkty programu obejmowały Muzeum Narodowe - jedno z najważniejszych i największych muzeów w Polsce posiadające w swoich zbiorach ponad 200 000 eksponatów. Na trzech piętrach rozlokowano sześć galerii poświęconych sztuce Śląska, Polski, Europy oraz Muzeum Etnograficzne.

       Spore wrażenie wywarła na nas wszystkich Panorama Racławicka. Jan Styka, Wojciech Kossak oraz inni malarze przez 9 miesięcy w latach 1893-1894 tworzyli dzieło, które przeniosło nas do dnia 4 kwietnia 1794 roku, na pole bitwy pod Racławicami i obserwowaliśmy, jak wojska pod dowództwem Tadeusza Kościuszko zwyciężają nad Rosjanami.

       Na koniec dotarliśmy do najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce.

       Opiekunowie: Katarzyna Mońko, Agata Szpyruk

      • Poznaj Polskę –wycieczka klas humanistycznych

      • LO im. C.K. Norwida w ZSOiZ w Mońkach, ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, otrzymało dofinansowanie (15 tys. zł.), na realizację 3-dniowej wycieczki dla 43 uczniów z klas humanistycznych.

       Wyjazd miał miejsce w dniach 6-8 czerwca 2022 r. Atrakcje wyjazdu:

       · Gdańsk - Starówka; Stocznia - miejsce narodzin Solidarności; Muzeum Poczty Polskiej; Muzeum II Wojny Światowej;

       ·Gdynia- historyczny układ urbanistyczny, Skwer Kościuszki; Statek-Muzeum "Dar Pomorza", Akwarium Gdyńskie;

       ·wieczorne spacery brzegiem Bałtyku

       · rejs galeonem ,,Czarna Perła” na Westerplatte;

       · Westerplatte- Pole Bitwy;

       ·Malbork- Muzeum Zamkowe

       Organizatorzy:

       Wiesława Magnuszewska i Maria Szorc

      • UDANY SEZON NASZYCH SIATKAREK

      • 2 czerwca 2022 nasze siatkarki zakończyły, swój sezon startowy. Dziewczyny w składzie; Patrycja Sulewska (k), Aleksandra Grygo, Dominika Łobacz, Aneta Fiedorczuk, Wiktoria Kuczewska, Wiktoria Sulima, Dominika Szypcio, Oliwia Dąbrowska, Anna Olszyńska, Maja Dzięgielewska, Inga Hinz, Ewelina Kloza, Klaudia Jaworowska, Martyna Amonowicz wywalczyły brązowe medale w rozgrywkach Licealiady woj. Podlaskiego w siatkówce halowej, IV miejsce w Klubowych Mistrzostwach woj.podlaskiego. 

       Na zakończenie sezonu zespół w składzie; Maja Dzięgielewska, Wiktoria Kuczewska i Ewelina Kloza w bardzo zmiennych warunkach pogodowych na boiskach OSiR w Suwałkach zdobyły II miejsce w plażówce.

       Wszystkim zawodniczkom dziękuję i gratuluję zdobytych lokat.

       trener: Marzena Stypułkowska