• Aktualności

      • Sukces w konkursie historycznym!

      • Mamy kolejną świetną informację !
       Jakub Błaszczyk, uczeń klasy II c LO zajął I miejsce w konkursie "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży". Konkurs organizowany był przez Oddziałowe Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku przy wsparciu Delegatury IPN w Olsztynie.
       nauczyciel opiekun -Maria  Szorc

       Gratulujemy! 

      • Ogólnopolski konkurs matematyczny JAROMAT

      • Pięć uczennic liceum: Zuzanna Olechno, Michalina Popowska, Julia Nowacka, Otylia Ratkiewicz (kl. 2c) oraz Zuzanna Wilamowska (kl. 2B) zdobyło tytuł laureata 3. stopnia w ogólnopolskim konkursie matematycznym JAROMAT w roku szkolnym 2023/2024 organizowanym przez Szkołę Maturzystów Łukasz Jarosiński. 
       Dziewczyny wygrały vouchery na zajęcia edukacyjne dowolnego kursu on-line na żywo oraz miały możliwość skorzystania z dwóch bezpłatnych lekcji przygotowujących do konkursu oraz do egzaminu maturalnego. To była niewątpliwie okazja do zdobycia nowego doświadczenia oraz sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych. 

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżkach edukacji matematycznej! 

       opiekun konkursu: p. Marta Zabielska
        

      • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historyczno -Literackiego

      • 28 maja 2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno -Literackiego "By czas nie zaćmił i niepamięć". W poszukiwaniu prawdy o Katyniu Smoleńsku i Obławie Augustowskiej. Z przyjemnością informujemy, że Jakub Błaszczyk uczeń klasy II c został laureatem -2 miejsce.

       Nauczyciel prowadzący -Maria Szorc

        

      • Uczniowie SSPdP w Korycinach

      • 27.05.2023 r. uczniowie SSPdP uczestniczyli w wycieczce do urokliwego miejsca jakim jest „Ziołowy Zakątek” w Korycinach. Młodzież miała okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat znaczenia i sposobów wykorzystania różnych roślin w codziennym życiu. Uczniowie również wzięli udział w warsztatach zielarskich, gdzie samodzielnie mogli skomponować własną mieszankę herbaty na patyku. Pobyt w tak pięknym miejscu był dla wszystkich ogromną przyjemnością.

       Działanie zostało sfinansowane ze środków Fundacja ORLEN w ramach programu Moje miejsce na Ziemi.

      • Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na Projekt Poprawy BHP w ZSOiZ w Mońkach

      • Nasz projekt "Poprawa BHP w szczególności stanu oświetlenia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach" uzyskał wsparcie finansowe z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

       Zakres Projektu

       W ramach projektu wymienionych zostało 87 opraw oświetleniowych. Nowoczesne oświetlenie zostało zainstalowane w następujących miejscach:

       • Hala sportowa przy ul. Szkolnej
       • Sala gimnastyczna przy ul. Tysiąclecia
       • 9 sal lekcyjnych w liceum

       Informacje o Projekcie

       Nazwa Projektu: POPRAWA BHP W SZCZEGÓLNOŚCI STANU OŚWIETLENIA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I ZAWODOWYCH W MOŃKACHWartość Dofinansowania: 59 993,06 złCałkowita Wartość Projektu: 74 991,33 złData Podpisania Umowy: Styczeń 2024

       Krótki Opis Projektu

       Celem projektu jest poprawa warunków bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach w naszej szkole poprzez zapewnienie odpowiedniego oświetlenia sal dydaktycznych. Działania podjęte w ramach projektu obejmują:

       • Zapewnienie odpowiedniego natężenia oświetlenia na stanowiskach pracy nauczycieli, co wpłynie pozytywnie na ich komfort pracy oraz efektywność.
       • Zapobieganie problemom zdrowotnym wynikającym z niewłaściwego oświetlenia, takim jak zapalenie spojówek czy pogłębianie wady wzroku.
       • Dostosowanie oświetlenia do potrzeb uczniów, co przyczyni się do poprawy komfortu i efektywności nauki.

       Działania te przyczynią się do znaczącej poprawy warunków pracy i nauki w naszej szkole, przynosząc korzyści zarówno dla pracowników, jak i uczniów.

       Dziękujemy Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych za wsparcie, a Starostwu Powiatowemu w Mońkach za wkład własny do projektu

      • Finaliści XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

      • Miło jest nam ogłosić, że Hanna Ciborowska (kl. II A LO), Krzysztof Kulikowski (kl. I A LO) i Sebastian Kozłowski ( kl. I D LO) są finalistami XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego. 

       Celem konkursu jest rozwój sprawności logicznych u młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz popularyzacja wiedzy o logice jako nauce o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, o regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń.

       13 czerwca 2024r. powalczą o tytuły laureatów. Trzymamy kciuki.

       Opiekunem uczniów jest p. Agata Szpyruk

      • Wycieczka do Pragi

      • W dniach 6-8 maja, gdy nasi maturzyści zmagali się z egzaminem dojrzałości, uczniowie klas I technikum wyruszyli w niezwykłą podróż "Szlakiem największych zabytków Pragi". Pomimo kapryśnej pogody, nie zawiedliśmy się i odkryliśmy najpiękniejsze zakątki stolicy Czech!

      • Laureatka ogólnopolskiego konkursu historycznego

      • Z radością informujemy, że Patrycja Trybułowska, uczennica klasy I B LO uzyskała tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu historycznego "Polska -Węgry. Historia Przyjaźni". Na uwagę zasługuje fakt, że Patrycja jako najmłodsza laureatka otrzyma również nagrodę specjalną, sponsorowaną przez  ambasador Węgier  panią Orsolyę Zsuzsannę Kovacs.

       Nauczyczyciel prowadzący -Maria Szorc

      • "Damy i Huzary" na scenie Mediateki

      • 11 maja 2024r.  uczniowie z koła teatralnego KontAKT zaprosili nas na swój kolejny spektakl. Tym razem na scenie mogliśmy obejrzeć sztukę Aleksandra Fredry. "Damy i Huzary" to niezwykle barwne i emocjonujące widowisko, które przenosi nas w świat polskiego romantyzmu. W wykonaniu naszych uczniów historia ta ożywała na scenie w sposób wyjątkowy. Aktorzy wcielając się w role bohaterów wzruszali, bawili i poruszali do głębi. Widowisko pełne było dynamizmu, zaskakujących zwrotów akcji i niezapomnianych dialogów. Efektowna scenografia oraz wspaniałe stroje doskonale dopełniły atmosferę spektaklu. Po przedstawieniu publiczność opuszczała salę z uśmiechem na twarzy oraz podziwem dla kunsztu aktorskiego młodzieży. Było pięknie!
       przedstawienie wyreżyserowała p. Marta Wiercioch

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2024

      • Nasze liceum w 2024 roku przystąpiło do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymało dotację –15 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych, książek służących realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz elementów wyposażenia.

       Głównym celem programu jest zainteresowanie młodych ludzi książką i czytaniem.

      • Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego

      • Drużyna w składzie Kewin Bykowski (3G T), Patryk Roszkowski (3G T) i Mateusz Sokołowski (3A T) zajęła III miejsce w  finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Suwałkach.
       Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej Kewin Bykowski również stanął na podium, zajmując III miejsce

       Konkurencje Turnieju:
       1) Test wiedzy z przepisów ruchu drogowego
       2) Test pierwszeństwa na skrzyżowaniu
       3) Przygotowanie pojazdu do jazdy
       4) Jazda motorowerem po torze przeszkód
       5) Jazda samochodem z piłeczką na talerzu Stewarta
       6) Pierwsza Pomoc

       Uczniów do turnieju przygotował p. Zbigniew Kapica

       GRATULUJEMY! 
        

      • II miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia

      • Miło nam ogłosić, że Liliana Hnat z klasy 2C LO zdobyła drugie miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia. Lilianie zabrakło dosłownie odrobinę, aby móc reprezentować nasze województwo na szczeblu krajowym. Ale... w następnym roku zamierzamy zwyciężyć. Gratulujemy Liliana i trzymamy kciuki!!! 

       Nauczyciel prowadzący - Renata Zalewska.

      • Zakończenie klas 4 liceum i 5 technikum

      • 26 kwietnia w ZSOiZ w Mońkach odbyło się zakończenie klas 4 Liceum i 5 Technikum. Atmosfera była wyjątkowa bo i wydarzenie było niecodzienne

       Tego dnia, oprócz pana dyrektora Krzysztofa Falkowskiego, głos zabrali zaproszeni goście, przedstawiciele klas młodszych oraz sami abiturienci.

       Uczniowie, którzy przez cztery lata szczególnie wyróżniali się pracą na rzecz szkoły oraz uzyskiwali najwyższe wyniki w nauce odebrali świadectwa oraz nagrody książkowe.

       Dziękujemy Wam kochani za te wszystkie lata razem!

       „Chmury zakrywają szczyt tylko dla tych, którzy są na dole.”

       Życzymy Wam, abyście w całym swoim życiu spacerowali tylko po szczytach!!!!

      • Sukces w konkursie

      • Wspaniałe wieści z frontu konkursowego!

       Chcielibyśmy serdecznie pogratulować Adrianowi Wędołowskiemu z klasy 5C technikum, który zdobył 4. miejsce w konkursie "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym" organizowanym przez KRUS w Białymstoku!

       To naprawdę świetne osiągnięcie, szczególnie biorąc pod uwagę to, że w konkursie wzięło udział aż 18 szkół z regionu!

       Gratulacje jeszcze raz!

       Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

      • Moje zdrowie - moje prawo

      •  

       7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, Tegorocznym hasłem obchodów jest: "MOJE ZDROWIE - MOJE PRAWO”.

       Tegoroczny temat został wybrany, aby bronić prawa wszystkich i wszędzie do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości warunków mieszkaniowych, godnej pracy i warunków środowiskowych oraz wolności od dyskryminacji.

       Wychowawcy wszystkich klas Liceum Ogólnokształcącego, na zajęciach z wychowawcą, zapoznali uczniów z głównymi założeniami Kampanii oraz omówili temat - Zdrowie podstawowym prawem każdego człowieka.

       Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Światowej Organizacji Zdrowia:

       https://www.who.int/.../world-health-day-2024-my-health...

      • Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

      • W dniu 16.04.2024r. w siedzibie KP PSP Mońki odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom”.

       ZSOiZ w Mońkach reprezentowało czworo uczniów: Julia Rafałowska, Natalia Rafałko, Kacper Snarski i Dawid Świerzbiński.

       Pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich zajął Kacper Snarski, drugie miejsce: Julia Rafałowska i trzecie: Dawid Świerzbiński.

       Kacper i Julia będą w maju reprezentowali naszą szkołę i powiat moniecki szczeblu wojewódzkim konkursu.

      • Podsumowanie Dnia Otwartego

      • Dziękujemy wszystkim, którzy do nas zawitali!

       Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami ponownie we wrześniu!

       ... a póki co, zapraszamy Was do rekrutacji!

      • 12 kwietnia Dzień Otwarty - Zapraszamy

      • Chcesz poznać naszą szkołę od środka? Zobaczyć jak wyglądają nasze pracownie? Dowiedzieć się więcej ofercie edukacyjnej? To jest idealna okazja!

       Dla przyszłych uczniów przygotowaliśmy atrakcyjne prezentacje naszych kierunków na rok szkolny 2024/2025.

       Data: 12 kwietnia 2024 r. (piątek)

       Godzina: od 9:00

       Do zobaczenia! Czekamy właśnie na Ciebie!

      • Co słychać w internacie?

      • Internat jest drugim domem naszych wychowanków, dlatego też  przedstawiamy Wam kilka "migawek z życia internatu". Kolejne relacje już wkrótce! ;)

      • Nauka to podróż...

      •  Nauka to podróż, a każde doświadczenie kształtuje naszą przyszłość! 

       1 marca uczennice naszego liceum - Zuzanna Olechno, Wiktoria Łapińska i Julia Znosko wzięły udział w trzecim, ostatnim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Ponadpodstawowych organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Chociaż nie udało im się zdobyć miejsca na podium, to całe wydarzenie było dla nich ogromnym doświadczeniem i inspiracją na przyszłość a także możliwością poznania nowych osób i pogłębienia pasji chemicznej.

       Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczennic i wiemy, że ta przygoda zaprocentuje w przyszłości, bo prawdziwa nagroda tkwi w samej podróży naukowej.  Dajcie im ogromne brawa za ich pasję i determinację!  #OlimpiadaChemiczna #Kraków2024 #PasjaNauki