• Wolontariat

   • Dzień Kobiet

    Dzień Kobiet był okazją do wręczenia kwiatów i kartek z życzeniami kobietom z monieckiego DPS - zarówno pensjonariuszkom, jak i pracownicom Domu Pomocy Społecznej. Była to dla nich ogromna niespodzianka.
    Wolontariusze ZSOiZ w Mońkach.   • Nie tylko Święty daje prezenty

    ❤️🎅🎁Nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej "Nie tylko Święty daje prezenty" 🎁zorganizowanej przez Fundację "Pomóż im". W klasach licealnych, technikum oraz szkoły branżowej zebraliśmy pieniądze, za które udało nam się spełnić marzenia 😍dzieci, kupiliśmy prezenty dla 1️⃣1️⃣ pacjentów z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci z chorobami nowotworowymi. W obu szkołach wolontariat ZSOiZ w Mońkach zorganizował również kiermasze słodkości i za zebrane pieniądze - 1580 zł - zakupiliśmy niezbędne dla dzieci środki higieniczne. 8️⃣ grudnia grupa wolontariuszy z opiekunami dostarczyła te wszystkie🎁🎁🎁 prezenty do hospicjum. Radość pracowników i mamy nadzieję uśmiechy dzieci- bezcenne 🥰
    Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom❤️❤️❤️   • Pod pojęciem „wolontariat” należy rozumieć nieodpłatną, dobrowolnie wykonywaną pracę. Jest to świadoma praca na rzecz innych osób, zwierząt lub dla całego społeczeństwa. Wolontariuszem zaś zostaje osoba, wyznająca pewne idee, która chce pomagać innym. 

    Z języka łacińskiego voluntarius oznacza dobrowolny i stanowi to o istocie pracy wolontariusza. Według ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, wolontariusz jest osobą, która w sposób świadomy, dobrowolny, bez oczekiwania jakiegokolwiek wynagrodzenia, angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych czy instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Ustawa jednocześnie zakazuje, aby firmy czy instytucje, w których pracują wolontariusze, korzystali z ich zaangażowania przy prowadzonej działalności gospodarczej.


   • Dlaczego warto być wolontariuszem?

     • Możliwość poznania nowych ludzi
     • Dobro wraca :)
     • Pomaganie jest fajne