• Projekt ESA

   • Dzień czystego powietrza

    14 listopada, obchodziliśmy „Dzień czystego powietrza”.

    Dzień, który ma uzmysławiać wszystkim nam jak ważne jest powietrze. Ma powodować walkę o czyste powietrze oraz uświadamianie społeczeństwu jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska powoduje jego zanieczyszczanie czyli popularnie zwany smog.

    W ramach prowadzonego w szkole projektu "ESA w OSE" na zajęciach uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza i poznali zasady działania czujników smogu, które pojawiły się na budynkach naszych szkół.

    Tutaj można sprawdzić aktualny stan powietrza:

    ul. Tysiąclecia - https://esa.nask.pl/szkola/id/1633

    ul. Szkolna - https://esa.nask.pl/szkola/id/1632

    Dorota Andraka

    Agnieszka Jakowuk

   • Projekt ESA

    Miło nam poinformować, że nasza szkoła dołączyła do projektu ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa).

    Miło nam poinformować, że nasza szkoła dołączyła do projektu ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa), w którym włączamy się do działań na rzecz poprawy jakości powietrza w naszej miejscowości. W ramach akcji „ESA dla OSE”, która była realizowana w ubiegłym roku szkolnym pozyskaliśmy narzędzia pomiarowe jakości powietrza. Serdecznie zapraszamy do wspólnego monitorowania aktualnych danych dotyczących jakości powietrza w naszym mieście, które są wyświetlane na tablicach led przy budynku liceum (ul. Tysiąclecia 15) oraz przy budynku technikum (ul. Szkolnej 22). Czujniki podają aktualną wartość stężenia pyłu PM 2,5. Uczniowie naszej szkoły będą mogli brać udział w zajęciach dotyczących ochrony czystości powietrza ze szczególnym uwzględnieniem problematyki smogu, przyczyn jego powstawania, wpływu na zdrowie oraz możliwych działań, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia.

    Koordynatorzy projektu:

    Dorota Andraka

    Agnieszka Jakowuk