• Aktualności

      • ,,Nie miecz, nie tarcz –bronią Języka/ Lecz arcydzieła” (C. Norwid)

      • 27 października 2022 r. w LO w Mońkach  odbył się II Powiatowy Norwidowski Konkurs Recytatorski ,,Nie miecz, nie tarcz-bronią Języka/ Lecz arcydzieła!” . Cel - to popularyzacja twórczości patrona liceum, aktywizacja młodzieży, kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych, promowanie szkoły i powiatu. Po części wstępnej- powitaniu gości, uczestników i ich opiekunów- uczniowie klasy III b, zaprezentowali biografię i twórczość wielkiego wieszcza romantyzmu. Następnie odbyła się część konkursowa. Komisja konkursowa ( p. Dorota Szydłowska - ZSOiZ w Mońkach, p. Alicja Kamińska- SP nr 2 Mońki, p. Dominika Szypcio- absolwentka LO Mońki; pomoc - p. Renata Malinowska - SP Trzcianne) wysłuchała pięknej recytacji 13-stu uczestników (SP nr 2 Mońki-opiekun merytoryczny p. Marzena Palecka, SP Trzcianne- opiekun p. Bożena Olechno,  LO w  Mońkach).

            Wyniki Konkursu:

                                    Kategoria szkoła podstawowa:

       I miejsce – Gabriela Radzajewska-  SP nr 2 w Mońkach

       II miejsce – Karolina Sadorska - SP 2  w Mońkach

       III miejsce – Gabriela Supińska - SP 2  w Mońkach

                Wyróżnienia:

       Tola Wojtach-  SP 2  w Mońkach

       Julia Roman - SP 2  w Mońkach

       Hanna Sokołowska - SP 2  w Mońkach

       Zofia Kisło - SP 2  w Mońkach

       Aleksandra Wojno SP Trzcianne

                               Kategoria szkoła ponadpodstawowa:

       I miejsce – Zofia Bucheld – klasa III c LO Mońki

       II miejsce – Szymon Jabłoński – klasa III b LO Mońki

         Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

       Nagrody, upominki, słodki poczęstunek ufundowała Rada Rodziców LO. Konferansjerzy-Emilia Tekień, Szymon Jabłoński ( k.l III b). Biografię Norwida przedstawiły Julia Polińska i Dominika Szypcio ( kl. III b). Organizatorzy- Wiesława Magnuszewska i Dorota Szydłowska  oraz klasa III b (humanistyczno-medialna)

                                                            Gratulujemy  wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!      

      • Noc w szkole

      • W piątek , 21.10 2022 klasa 2 b/c spędziła noc w niesamowitej atmosferze w budynku LO.

       Pomysłów mnóstwo - burza mózgów i co będziemy robić?

       Początek - oczywiście pizza dla każdego, następnie taktyka, spryt, logiczne myślenie  w  grze “Flaga”. Siły mieliśmy niespożyte - odtańczyliśmy belgijkę na sali gimnatycznej, śpiewaliśmy karoke, i pląsaliśmy w rytm muzyki. 

       Dla chętnych była gra  “Czarne historie” i nieskończenie długie rozmowy. A  na koniec wspólne oglądanie parodii horrorów, które były “tak straszne”, że dwie trzecie z nas po prostu usnęło a w szkole, w nocy, śpi się świetnie

       Noc była krótka -ale chwile niezapomniane

       opiekunowie

       Krystyna M.Kryńska

       Mirosława Dąbrowska

      • Urokliwy Toruń

      • W dniach 18-20.10.2022 czterdziestu uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach przebywało w Toruniu w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Szkoła otrzymała na ten cel 15.000 zł.

       Podczas wycieczki młodzież zwiedziła Stare i Nowe Miasto, widziała gotyckie kościoły, okazały ratusz staromiejski, ceglane spichrze, baszty, liczne kamienice. Kolejnymi punktami w naszym programie były: Muzeum Toruńskiego Piernika (interaktywna, multisensoryczna placówka muzealna, w której historia i zabytki piernikarskie prezentowane są wielowymiarowo) Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika ( zawierające eksponaty kultur pozaeuropejskich przekazane mieszkańcom Torunia przez Elżbietę Dzikowską, znaną podróżniczkę i dziennikarkę) , Park Pamięci Narodowej (miejsce hołdu, upamiętniające Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali ludność żydowską), Planetarium, Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” (gdzie można osobiście przeprowadzać eksperymenty i stać się na chwilę prawdziwym naukowcem).

       Dodatkową atrakcją był Dom Legend Toruńskich, czyli połączenie interaktywnego muzeum i teatru. Miejsce, które pozwoliło nam przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii

       Opiekunowie: Agata Szpyruk, Katarzyna Mońko, Barbara Zabłudowska

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • ,,Nauczyciel to doradca, idol, często przyjaciel. Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się”.

       14 października 2022 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej- święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. W apelu udział wzięli: Pan Błażej Buńkowski- Starosta Moniecki, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie ZSOiZ w Mońkach.

       W apelu udział wzięli: Pan Błażej Buńkowski- Starosta Moniecki, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie ZSOiZ w Mońkach.

       Pierwszym punktem uroczystości było przekazanie klasom młodszym sztandaru szkoły. Następnie, po okolicznościowych przemówieniach Dyrektora Szkoły Krzysztofa Falkowskiego oraz Starosty Monieckiego p. Błażeja Buńkowskiego zasłużeni dla oświaty nauczyciele otrzymali nagrody. Szczególnym punktem apelu było pożegnanie pedagogów odchodzących na emeryturę .

       W części artystycznej, przygotowanej pod kierunkiem p. A. Sadowskiej i p. K. Karny, tym razem wystąpili …nauczyciele, wspomagani przez uczniów. Uroczystość uświetnił również występ zespołu Szkolna WersJa.

       Końcowa część to najserdeczniejsze podziękowania od uczniów i rodziców- nauczycielom i wychowawcom, pracownikom administracji i obsługi za wielką cierpliwość, wyrozumiałość, trud włożony w wychowanie i kształcenie.

      • Wyróżnienie w V edycji konkursu poetyckiego

      • 11 października 2022 r. w auli Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się gala podsumowująca V edycję konkursu poetyckiego "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci młodzieży".

       Konkurs był nie tylko formą popularyzacji historii Polski, ale również miał na celu utrwalenie pamięci o losach wielu pokoleń Polaków.

       Miło nam poinformować, że uczennica kl. III B Zuzanna Polińska uzyskała wyróżnienie, a jej wiersz "Syberyjski ogień"został rekomendowany do druku i zostanie opublikowany w tomiku poezji.

       Nauczyciel prowadzący -Maria Szorc

      • Pozdrowienia z Walencji

      • Staż zawodowy realizowany w ramach programu Erasmus+ to nie tylko czas na doskonalenie umiejętności zawodowych, ale również doskonała okazja do nauczenia się podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim, zwiedzenie ciekawych zakątków Walencji, jednego z trzech największych miast Hiszpanii i poznanie kultury tego kraju. Zobaczcie jak jest pięknie :)

       Uczniowie Technikum realizują staże w ramach unijnego programu Erasmus+ wspierającego wymianę edukacyjną.

      • Dzień wolny od zajęć

      • Przypominamy, że 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej o godz. 10.00 odbędzie się apel na który zapraszamy wszytkich nauczycieli i pracowników szkoły a także Samorząd Szkolny i uczniów, którzy chcą uczestniczyć w tym święcie

      • Wycieczka integracyjna kl.1b LO

      • 4 października 2022r. odbyła się wycieczka integracyjna kl.1b na kręgle i do McDonalda do Białegostoku. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wycieczki. 

       Opiekun

       Marta Moniuszko

      • Wyjazd integracyjny klasy 1e LO

      • W poniedziałek, 26 września, odbył się wyjazd integracyjny klasy 1E (profil językowy) do Białegostoku. Pierwszym punktem wycieczki było kino i film ‘Top Gun’. Następnie spędziliśmy 2 godziny grając w kręgle w Kręgielni Cosmic Bowling.

       Wyjazd był wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w ciekawy sposób i do lepszego poznania się.

       Opiekunowie

       Barbara Zabłudowska

       Justyna Skutnik