• Aktualności

      • Przedszkolaki w Technikum w ZSOiZ w Mońkach

      • Tego jeszcze nie było w naszej szkole. W ubiegłym tygodniu zaprosiliśmy grupę 4-5 latków z Kalinówki Kościelnej na warsztaty kulinarne. Maluchy pod okiem uczennic z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowywały naleśniki. A dziewczęta z klas hotelarskich zorganizowały dla naszych gości gry i zabawy na hali sportowej.

      • Piknik militarny pn. "Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej".

      • „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę
       21 maja o godz. 11.00 rozpocznie się piknik wojskowy w Tykocinie.

       W programie:

       • spotkania z żołnierzami oraz pokaz sprzętu wojskowego;
       • wspólny trening z Wojciechem NOWICKIM oraz Konradem BUKOWIECKIM;
       • pokaz praktycznych umiejętności kadetów Oddziałów Przygotowania Wojskowego;
       • koncert orkiestry wojskowej z Giżycka;
       • występy tykocińskiej grupy wokalnej, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Tykocina oraz zespołów mażoretek z Krypna i Jasionówki;
       • spotkania z grupami rekonstrukcyjnymi: Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego oraz Podlaska Chorągiew Husarska.

       Ponadto będzie można poznać wojsko i  żołnierzy na licznych stoiskach promocyjnych oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.

       Zapraszamy do wspólnej zabawy na pikniku. Zaplanowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci
       i dorosłych
       .

       Przypominamy, że na pikniku działać będzie punkt rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku, w którym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu będzie można wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).

        

       Aby starać się o przyjęcie do służby kandydat musi do wniosku dołączyć:

       - kopię dokumentu tożsamości;

       - kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie;

       - kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.

       Wzór wniosku można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej: Strona główna - CWCR (wojsko-polskie.pl)

       Czym jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa?

       Kandydat do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego ma teraz do wyboru 3 rodzaje służby wojskowej: zawodową służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową, dobrowolną zasadniczą służbę wojskową (oraz dodatkowo - dwa rodzaje służby w rezerwie: aktywną i pasywną rezerwę).

       Jeżeli wybierze dobrowolną zasadniczą służbę wojskową to:

       • przejdzie przez 2 etapy służby – 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej lub centrum szkolenia, zakończone przysięgą oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej (w tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany);
       • będzie mu przysługiwało wynagrodzenie w okresie szkolenia jak pensja żołnierza zawodowego – 4560 zł, ale także: - prawo do urlopu wypoczynkowego, - możliwość wstąpienia do rezerwy aktywnej lub Wojsk Obrony Terytorialnej (po ukończeniu 28-dniowego szkolenia), - prawo ubiegania się o powołanie do zawodowej służby wojskowej i pierwszeństwo w naborze (po 11-miesięcznym szkoleniu specjalistycznym, - pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej (po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska;
       • na czas służby będzie miał zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, mundur, ekwipunek oraz ubezpieczenie;
       • będzie mógł wliczyć czas szkolenia do okresu odbywania służby wojskowej lub do okresu zatrudnienia;
       • będzie mógł przerwać służbę w dowolnym momencie.

       Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej!

       Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dot. dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Przygotowaliśmy wiele materiałów - informatory, ulotki oraz multimedia. Strona główna - CWCR (wojsko-polskie.pl)

       Bądźcie z nami 21 maja

       Wszystkich zainteresowanych służbą oraz tych, którzy wojsko po prostu lubią, serdecznie zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach. Spotkajmy się 21 maja na pikniku w Tykocinie – Plac Stefana Czarnieckiego!

      • II miejsce 🏆 w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

      • 29 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w składzie Piotr Brych, Krzysztof Romanowski, Kewin Bykowski zdobyła tytuł WICEMISTRZA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO podczas turnieju, który odbył się na terenie WORD Suwałki.

       Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów ze szkół ponadpodstawowych. Chłopaków do turnieju przygotował p. Zbigniew Kapica. GRATULUJEMY

      • Kurs na stanowisko dyżurnego ruchu 👩‍✈️🧑‍✈️🚂

      • Dzisiaj pracownicy PKP PLK S.A. z Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku w naszej pracowni sterowania ruchem kolejowym, odbyli kurs na stanowisko dyżurnego ruchu. Poznali najnowocześniejsze urządzenia do sterowania ruchem kolejowym. Pracownia wyposażona jest w urządzenia mechaniczne scentralizowane, przekaźnikowe oraz komputerowe. W ramach kursu, za pomocą stanowiska dyspozytorskiego instruktorskiego, można sprawdzić postępowanie przyszłych dyżurnych w czasie wystąpienia przeszkód w działaniu urządzeń. Odwzorowanie urządzeń w pełnym stopniu może nauczyć prawidłowych reakcji i postępowań zgodnych z wymaganiami zawartymi w instrukcjach obsługi na PKP. Cieszymy się, że gościliśmy dzisiaj kursantów z Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku.

       Kurs przeprowadził nauczyciel przedmiotów zawodowych Piotr Jan Osa

      • Matury...matury...

      • Właśnie rozpoczęła się matura 2022 z matematyki Dziś maturzyści mierzą się tym przedmiotem na poziomie podstawowym. Egzamin jest obowiązkowy. Od godz. 9:00 przystępuje do niego ponad 100 absolwentów liceum ogólnokształcącego i technikum

      • 🍀🍀 Zakończenie roku szkolnego Maturzystów A.D.2022 🍀🍀

      • 29 kwietnia podczas uroczystości zakończenia szkoły klas maturalnych dyrektor ZSOiZ p. Krzysztof Falkowski wręczył absolwentom Liceum Ogólnokształcącego im. C.K Norwida i Technikum w Mońkach świadectwa ukończenia szkoły, nagrody i statuetki za osiągnięcia naukowe i sportowe.

       Życzenia, gratulacje i wiele ciepłych słów do absolwentów skierowali Starosta moniecki p. Błażej Buńkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Monika Roszkowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość uświetnił swym występem zespół „Szkolna WersJa”.

       W roku szkolnym 2021/2022 do klas najwyższych uczęszczało 101 uczniów.

       Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom klas III LO i IV Technikum ukończenia szkoły i życzymy powodzenia na maturze.

      • 🌳🌲🌳 Sadzimy las … bo LAS KOCHA NAS! 💚💚💚

      • Pytacie nas jak świętowaliśmy Dzień Ziemi? Odpowiedź jest prosta. Najlepiej jak umiemy czyli tak jak zawsze, po prostu POMAGAJĄC. Uczniowie Technikum, Branżowej Szkoły I stopnia i Liceum Ogólnokształcącego ZSOiZ w Mońkach czyli wszyscy RAZEM wyruszyli w teren by tym razem pomóc NATURZE. Niby zwykła rzecz … a jednak NIEZWYKŁA bo wiemy, że las to więcej niż drzewa…

       Współpraca -Nadleśnictwo Knyszyn, dziękujemy p. Monice Szorc

       Koordynator akcji p. Monika Kacprowska

       DZIĘKUJEMY ! wszystkim Uczniom i Nauczycielom zaangażowanym w akcję

      • Podsumowanie konkursu w ramach Dnia Ziemi

      • 22 kwietnia cały świat obchodził dzień dbania o naszą planetę - Światowy Dzień Ziemi.🌏Nasi uczniowie również zaangażowali się i dołożyli swoją cegiełkę do tego wydarzenia. Powstała eko ścianka do zdjęć oraz hasła i plakaty. Dziękujemy za udział i zaangażowanie 😊