• Ekopracownia- zielone serce szkoły

      • „Ekoliderzy - pracownia zielonych innowacji”
        • „Ekoliderzy - pracownia zielonych innowacji”

        • 09.11.2023 06:17
        • To projekt, którego celem jest edukacja ekologiczna uczniów, promowanie zrównoważonego trybu życia oraz rozwijanie świadomości ekologicznej poprzez różne formy działań wśród których są : warsztaty edukacyjne, akcje sprzątania terenów zielonych, założenie szkolnego zielnika, warsztaty tworzenia ekologicznych produktów, konkurs fotograficzny oraz akcje informacyjne.

        • Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości i kompetencji ekologicznych społeczności szkolnej ZSOiZ w Mońkach poprzez utworzenie pracowni przyrodniczej.

          Cele szczegółowe:

          -Wyposażenie szkoły w ekopracownię, stanowiącą miejsce do badań, eksperymentów oraz praktycznej nauki na temat środowiska naturalnego i ochrony przyrody.

          -Realizacja cyklicznych warsztatów ekologicznych dla uczniów szkoły, promujących zrównoważony rozwój, recykling, ochronę różnorodności biologicznej oraz ekoinnowacje.

          -Organizacja wykładów i spotkań z ekspertami z dziedziny ekologii i zrównoważonego rozwoju, wspierających edukację środowiskową uczniów.

          -Inicjowanie i prowadzenie projektów badawczych z zakresu ekologii przez uczniów pod opieką nauczycieli, mających na celu poszerzenie ich wiedzy i umiejętności w tej dziedzinie.

          -Promowanie postaw proekologicznych wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a także w lokalnej społeczności, poprzez akcje edukacyjne i promocyjne.

          -Wprowadzenie programu edukacji ekologicznej jako stałego elementu kształcenia w szkole, obejmującego m.in. praktyczną naukę w ekopracowni.

          -Budowanie partnerstw z lokalnymi instytucjami i organizacjami ekologicznymi, w celu wymiany doświadczeń i wiedzy oraz realizacji wspólnych inicjatyw.

          Działania realizujemy w ramach projektu   „Ekopracownia - zielone serce szkoły" dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” 

        • Wróć do listy artykułów